Septintasis dešimtmetis yra vienas iš labiausiai išgarsėjusiu savo mada bei kultūros gausumu dešimtmečių. Šis laikotarpis ir toliau daro įtaką šiuolaikiniam stiliui bei pasauliui. Dėl įnoringo epochos unikalumo ir saviraiškos laisvės, 70-tieji metai ir jų stilius yra tai, į ką nuolat linksta tiek dizaineriai, tiek mados mylėtojai. Nuo hipių iki roko, nuo disko iki bohemos – dešimtmetis apima daugybę žymių stilių, kurie vis dar dėvimi ir šiandien. Viskas, ką jums reikia žinoti, yra tai, kaip perdirbti tas laiko patikrintas tendencijas, kad jos puikiai atitiktų Jūsų asmenybę bei būtų aktualūs Jūsų spintai šiandien!

Septintojo dešimtmečio mada apėmė daug žanrų ir stilių. Dėka polinkio į laisvę, kūrybiškumą, noro pakeisti pasaulį ir išreikšti save, gimė daugybė subkultūrų, kurios ir toliau daro įtaką šiandieniniai madai. Tokios epochos kaip diskotekos ir hipių stiliai, boho-prašmatnus, pankiškas ir „glam“ rokas, liaudies ir etninis, safari ir karinis bei sportiškas – yra puikiai naudojami ir sujungiami net ir šiandieniniuose mados tendencijos. Tarp šių tendencijų, vis dar gyvuoja pagrindiniai elementai ir detalės, kurios vis dar gali būti aktualios ir Jūsų spintai: žemės tonai, zomšos, kelnės su plačia apačia,  oversize marškiniai ir aukštas kelnių juosmuo.

Ieškodamos septintajam dešimtmečių būdingų drabužių atkreipkite dėmesį į:

 • Aptemptas ir į pabaigą platėjančias kelnes paaukštintu liemeniu;
 • Aptemtas, ilgas palaidines. Patartina, kad jos būtų iš šilko arba atlaso;
 • Megztinius atlenkiamu kaklu;
 • Įdomių ir išskirtinių spalvų kombinezonus, galima rinktis ir gyvūnų raštus.

Kalbant apie šukuosenas, jos kaip ir dešimtmečio mados – buvo labai įvairios. Nors bohemiškos panelės pirmenybę teikė natūraliai išvaizdai, diskotekos divos linko labiau prie banguotų ir pūstų plaukų bei kirpčiukų, o hipiai rinkosi ilgus, banguotus plaukus su gėlių vainikais ar lankeliais, visi jie davė pradžią puikioms ir stilingoms šukuosenoms, kurių elementus galite panaudoti ir kurdami savo įvaizdį. Nebijokite eksperimentuoti ir būti ryškiais!

Norint dar labiau pagyvinti savo įvaizdį, atkreipkite dėmesį į septintojo dešimtmečio aksesuarus:

 • Rinkitės ištaigingas ir iššaukiančias rankines ir odines kuprines;
 • Mini sijonėlius ir maksi sukneles apjuoskite plačiais odiniais diržais;
 • Ieškokite batų iki kelių. Tokie batai derės tiek prie džinsų tiek prie mini sijonuko ar trumputės suknelės;
 • Dėvėkite daugybę papuošalų. Rinkitės žiedus su dideliais akmenimis ir ilgus kaklo papuošalus.

Aštuntojo dešimtmečio makiažui būdingi keli pagrindiniai stiliaus bruožai. Visų pirma, natūralaus makiažo išvaizda buvo palanki bohemoms ir hipiams. Ši išvaizda vengė drąsaus ir spalvingo makiažo, o tiesiog pabrėždavo savo natūralų grožį. Kita vertus, disko makiažas laikėsi priešingo požiūrio į grožį. Ryški ir drąsi išvaizda dažnai apėmė blizgančius, koralų spalvos skruostus, oranžines lūpas ir kraštutinai unikalių atspalvių, pavyzdžiui, mėlynos ar žalios, akių šešėlius. Lygiai taip pat „glam rock“ makiažas buvo drąsus, tačiau buvo labiau teatralizuotas nei disko išvaizda. Beje, ši natūralaus įvaizdžio, arba kaip tik, drąsi bei išskirtinė išvaizdą, yra „ant bangos“ ir šiandiena. Išsirinkite, kas labiausiai patinka Jums, nebijokit eksperimentuoti!

O mėgindamos sukurti septintojo dešimtmečio vakarėlio stilių, atkreipkite dėmesį į:

 • Sukneles, pagamintas iš šilko ir atlaso. Ieškokite „disko“ laikmetį primeninančių raštų, nebijokite ryškių spalvų;
 • Nebijokite dėvėti didžiulių karolių prie bet kokių drabužių. Karoliai derės net jei jūs dėvėsite megztinį;
 • Ilgos aptempiančios suknelės, papildytos kaklo ir rankų aksesuarais sukurs tikrą septintojo dešimtmečio vakarinį stilių.

Taigi, tikimės, jog šiame straipsnyje radote naudingų patarimų bei nuo šiol esate pasiruošę priimti naujų, madingų derinių į savo spintą. Būkite stilingi, drąsūs ir laimingi! Iki greitų susitikimų!

Autorė: Karina Tumaš

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *