Banio patarimai: kaip prikelti seną drabužį naujam gyvenimui?

Tikimės, jog jau esate susipažinę su Banio misija ir siunčiama žinute – pirkti dėvėtus drabužius, plėtoti pakartotiną dėvėjimą, taip taupant gamtos išteklius bei mažinant taršą pasaulyje. Tačiau šiandiena, mes pasiūlysime Jums dar vieną puikų būdą, norint prikelti senus ir nebeįdomius drabužėlius antram gyvenimui. Kaip tai padaryti? Tiesiog panaudoti savo kūrybiškumą ir nebijoti būti spalvingiems! O dar smagiau bus, jei į šį kūrybos procesą įtrauksite ir savo mažylius! Juk tai padės jiems pasijusti tikrais mažaisiais dizaineriais, o nešioti rūbelius, kuriuos prikėlei antram gyvenimui pats, leis didžiuotis savimi ir jaustis išskirtiniu. Štai keletas idėjų Jūsų kūrybingumui.

  1. Ilgainiui mylimos džinsinės kelnės, švarkelis ar marškiniai nebeatrodo taip gerai, kaip anksčiau arba tiesiog pabosta. Jeigu turite tokių džinsinių drabužių, kurių nesinori išmesti, galite juos sėkmingai atnaujinti pasitelkdami keletą gudrybių. Mados topuose visuomet karaliauja plėšyti džinsai. Tokius galite pasidaryti ir jūs. Įkirpkite žirklėmis (arba peiliuku) norimas vietas,  pakedenkite siūlus ir švitriniu popieriumi (arba metaline tarkute) padailinkite atsiradusius kutus. Taip pat, galite įsiūti raštuotas medžiagos skiautes, kurios gražiai matysis pro padarytas skylutes.
  2. Naujo trendo “tie dye” drabužiai gali lengvai tapti ir jūsų spintos pasididžiavimu. Į kibirą su vandeniu įpilkite kelias stiklines baliklio, užmerkite rūbą ir mirkykite tol, kol jo spalva pasieks jūsų pageidaujamą išblukimo lygį. Tuomet rūbą išskalaukite šaltame vandenyje. Norėdami, kad rūbai išbluktų skirtingose vietose ar įgautų smagius raštus, prieš mirkydami, jį susukite ir suriškite gumelėmis. Norėdami išblukinti tik lokaliai, galite zonas apipurkšti purkštuku arba baliklyje išmirkytu teptuku piešti norimus raštus. Šitaip žaisti galima su kelnėm, megztiniais, maikutėmis ir net kojinėmis! Ar gi ne smagus ir kūrybiškas užsiėmimas mažiesiems Banio draugams!
  3. Karoliukai, akmenukai, ženkliukai, blizgučiai, spygliai, sagos yra dar viena alternatyva dekoravimui. Šiomis detalėmis galite papuošti rūbo kišenes, apykaklę, rankogalius ar paslėpti drabužio trūkumus. Čia galite laviruoti ir žaisti su fantaziją kaip tik norite!
  4. Jeigu turimas drabužio modelis jums pabodo, jį galite kardinaliai pakeisti. Nebemadingas kelnes paverskite į šortus, o seną švarką – į liemenę. Nepamirškite drabužių karpymo, plėšymo bei rišimo technikų! Ilgas palaidines tiesiog patrumpinkite žirklėmis ar nupirkite rankoves, įkirpkite nugaroje ir suriškite kaspiną – kartais reikia tiek nedaug, kad drabužis vėl stebintų ir džiugintų! Jeigu rūbo išgelbėti nebeįmanoma, tačiau vis dar norite išsaugoti dalį jo, galite iš jo pasigaminti nuostabius aksesuarus, pakabukus, pagalvėlių užvalkalus, padėkliukus ar rankinę.
  5. Šviesių atspalvių drabužius atnaujinkite tekstiliniais dažais. Dažymams ypač tinka šviesūs džinsai ar medvilniniai, šviesių atspalvių marškinėliai. Nebijokite raštų – rūbus galite marginti šiemet itin madingais gamtiniais motyvais: lapais, šakelėmis ar gyvūnų raštais. O tamsius drabužius atnaujinkite ryškių siūlų įsiūvimais, naudodami siuvinėjimo arba mezgimo siūlus bei aplikacijas.

Tai tiek naudingų patarimų šiandiena. Tikimės, jog jie Jūs įkvėps kūrybiškumui ir gerai nuotaikai! Tausokime gamtą, būkime kūrybiški ir ryškūs! Iki kitų susitikimų!

Autorė: Karina Tumaš


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *