Jeigu nuo vaikystės mamos mums pasakojo, kad medvilnė yra draugiškas aplinkai audinys, tai jos klydo. Cheminės medžiagos naudojamos ne tik dažant medvilnę, bet ir ją auginant. Medvilnės plantacijose sunaudojama apie 24 % pesticidų. Be to, jai užauginti išeikvojami milžiniški gėlo vandens kiekiai. Drabužių pramonei kasmet sunaudojama 79 mlrd. litrų, arba 32 milijonai olimpinių plaukimo baseinų gėlo vandens. Vieniems marškinėliams pagaminti reikia 2,7 tūkst. litrų vandens. Ir tai dar ne viskas! Medvilnės laukai kasmet plečiami miškų sąskaita, o kad užtektų plantacijoms drėgmės, sausinamos pelkės, užtvenkiami ežerai, todėl medvilnės auginimas pridaro daug žalos gamtai ir sekina jos resursus.

Taigi, jeigu jūsų spintose pilna užsilikusių, nebenešiojamų ar išaugtų marškinėlių, šiandiena pasiūlysime Jums kelis kūrybiškus būdus, kaip panaudoti nereikalingus marškinėlius ir tapti ekologišku mados mylėtoju.

 

  1. Plastikiniai maišeliai jau seniai traktuojami kaip stiliaus trūkumo ir gamtos netausojimo ženklas. Galima pasigaminti puikų ir stilingą krepšį iš nenaudojamų marškinėlių. Tai puikus ir kūrybiškas būdas išsiskiriant iš minios palaikyti gamtosaugos idėją.
  2. Kilimėlis – praktiškas, gražus ir reikalingas dalykas kiekvienuose namuose. Tam prireiktų daugiau nei vienų marškinėlių. Juos reiktų sukarpyti linijomis ir surišti mazgeliais ir susiūti į vieną formą. Galima prieš tai nudažyti viena spalva arba palikti originalias spalvas, kilimas bus margas.
  3. Dekoruotos pagalvėlės. Tokioms tekstilės dekoracijoms namams nereikia daug pastangų. Galite iš marškinėlių pasiūti tik užvalkalėlius senoms pagalvėms, arba pasiūti pačias pagalves ir jas prikimšti vata.

4.Neskubėkite išmesti per didelių (keliais dydžiais, gali būti ir vyriški) marškinėlių. Tokie marškinėliai gali puikiai pasitarnauti kaip vasariškos suknelės laisvalaikiui ar deginimuisi paplūdimyje. Prireiks tik fantazijos ir žirklių!

Tikimės, jog šie patarimai paskatins Jūs tapti ekologiškais mados mylėtojais ir padės atskleisti Jūsų kūrybiškumą! Būkite stilingi, gražūs ir tausokite gamtą. Iki greitų susitikimų!

Autorė: Karina Tumaš

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *