Kino filmai, kuriuos vertėtų pamatyti kiekvienam mados gerbėjui.

Atėjus pavasariui, akys nerimastingai ima ieškoti grožio, o neretai pravėrus rūbų spintos duris, norisi jas kuo skubiau užverti ir bėgti ieškoti kažko naujo, įkvepiančio, gaivaus ir lengvo. Mados istorija sukasi ratu, nuolatos grįždama prie užmiršto ir seno. Iš filmų apie madą galime pasisemti įkvėpimo, susipažinti su įstabiomis mados istoriją formavusiomis asmenybėmis ar susimąstyti apie savo spintas ir saviraišką. Šiandien Banis nori Jums pasiūlyti 5 filmus, kuriuos bežiūrint jaukiai vakare, galėsite ne tik gerai praleisti laiką, bet ir pasisemti aistros madai bei stiliui.

  1. Ir velnias dėvi Prada. (2006)

Pagal milžiniško populiarumo sulaukusį rašytojos Lauren Weisberger romaną sukurtas velniškai juokingas ir iki ašarų jaudinantis filmas pasakoja apie pačią nežmoniškiausią pasaulyje viršininkę ir pačią kantriausią pavaldinę.

Andrėja (akt. A. Hathaway), jauna mergina iš mažo miestelio, vos tik baigusi koledžą gauna darbą, dėl kurio milijonai jos bendraamžių kristų negyvos. Ji pradeda dirbti garsaus ir įtakingo madų žurnalo leidėjos ir vyriausiosios redaktorės Mirandos Pristli (akt. M. Streep) asistente. Andrėja atsiduria įstaigoje, kur už kiekvieno  kampo tik ir girdisi „Prada!“, „Armani!“, „Versace!“. Čia karaliauja neapsakomo lieknumo stilingos moterys ir žavūs vyrai.

Kiekvieną mielą dieną Andrėjos ištvermė bandoma trumpais griežtais nurodymais telefonu: nupirkti specialiai redaktorei pasiūtus „Chanel“ teniso šortukus, Mirandos padūkėlėms dukroms asmeniniu lėktuvu į Paryžių nuskraidinti naujausią, dar knygynų lentynose nepasirodžiusią knygą apie Harį Poterį, patiekti Mirandai latte kavą tokio tirštumo, kokio ji labiausiai mėgsta ir t.t. Užduotys sunkėja nuo paprasčiausiai nemalonių iki tiesiog nežmoniškų, ir Andrėja pamažu pradeda suvokti, kad tas darbas, dėl kurio jos bendraamžės kristų negyvos, ją gali nuvaryti į kapus. O jeigu liktų gyva, tektų pamąstyti, ar jis iš tiesų vertas tokios aukos.


Labai smagus, pilnas mados ir grožio filmas. Tiks puikiam vakarui su šeima bei įkvėps naujiems pavasario pokyčiams ir tikrojo savęs paieškoms.

  1. Emilija Paryžiuje (2020)

Naujasis „Netflix“ platformoje rodomas serialas „Emily in Paris“ pasakoja apie ambicingą merginą Emily. Ji – jauna rinkodaros specialistė iš Čikagos, netikėtai gavusi svajonių darbą Paryžiuje. Emily pavesta atnaujinanti vienos agentūros, dirbančios su prabangos ženklais, socialinės žiniasklaidos strategiją. Merginos gyvenimas Paryžiuje kupinas svaigių nuotykių ir stebėtinų iššūkių, jai dažnai tenka suktis iš sudėtingų situacijų, tačiau Emily – tikrai talentinga ir, beje, itin stilinga. Ji pamažu įgyja savo kolegų pasitikėjimą ir vis drąsiau leidžiasi į netikėtus prancūziškus romanus.

Labai stilingas, gražus ir į Paryžių nukeliantis serialas. Vertas kiekvienos mada besidominčios, ar tiesiog save mylinčios moters ar merginos dėmesio.

  1. Diana Vreeland: “Akis turi keliauti” (2011)

Diana Vreeland yra vienas iš žymiausių mados pasaulio figūrų, daugelį metų praleidęs tiek ” Harperio”, tiek ” Vogue”. Ši neįtikėtini, galinga moteris sukėlė revoliuciją mados industrijai ir nusprendė padaryti žmonių netobulumą patraukliausiu turtu. Šis filmas pasakoja jos istoriją, įskaitant daugybę piktogramų minčių apie ją, ir parodo žiūrovui XX amžiaus labai įtaką mados pasauliui. Yra interviu ir garso įrašai su legenda, pati save, bet ir savo artimuosius ar artimus draugus.

Puikus, mados istorijos kupinas filmas. Privers jus sugrįžti laiku atgal, įkvėps pasitikėjimu bei meile sau.

 

  1. Išbarstykite mano pelenus Bergdorfe (2013)

„Bergdorf Goodman“ – Penktojoje Niujorko aveniu įsikūrusi madą dievinančių pirkėjų „Meka“. Tai ir dizainerių geismo objektas – parduotuvė „Bergdorf Goodman“ prekybos centre reiškia globalų pripažinimą ir atitinkamą pelną. O vitrinų dizaineriams – tai svajonių darbo vieta, kurioje galima kurti nežabotos fantazijos pasakų pasaulius, apgyvendintus perlamutru, švytinčiais kristalais ar perlais išdabintais elniais, meškomis, ar iš tūkstančių mozaikos gabaliukų sudėliotomis undinėmis.

Šis filmas – odė perteklinį vartojimą skatinančiam puošniam mados pasauliui, kuris vienu metu ir žavi, vilioja, ir atstumia bei verčia ironiškai šypsotis.

  1. Coco Before Chanel

 Filmas, atskleidžiantis „Chanel“ priešistorę. Daugelis puikiai žino dabartinį „Chanel“ mados namų vadovą Karlą Lagerfeldą, tačiau apie pačią Chanel ir jos pakilimą galėtų papasakoti ne kiekvienas. Įkvepianti istorija apie moterį, pakeitusią moterų mados pasaulį. Kai visos dėvėjo korsetus, pūstas sukneles ir skrybėles su plunksnomis, ji pasirinko kelnes, laisvus baltus marškinius, trumpus plaukus ir paprastą juodą skrybėlę – taip prasidėjo revoliucija. 

Taigi, Banis nori palinkėti, kad stiliaus paieškos didžiajame ekrane kūrybingai vedžiotų po skirtingus laikotarpius, dovanotų įkvėpimą kasdienybei ir priverstų susimąstyti apie svarbiausias įvaizdžio detales – jus pačius.

Iki greitų susitikimų!

 

Šaltiniai:

https://www.lofficiel.lt/

https://m.forumcinemas.lt/

 

Autorė: Karina Tumaš

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *