Spintos chaosas: kaip atsisakyti nuobodžių įvaizdžių bei derinti spalvas tarpusavyje.

Tikriausiai visi esame susidūrę su chaosu spintoje, kai tenka rinktis įvaizdį iš įvairių spalvų ir stilių drabužių, atrodo nederančių tarpusavyje, tačiau esančių mūsų spintoje. Dažnai mes vengiame spalvų ir apsiribojame nuobodžiais deriniais, nes paprasčiausiai trūksta žinių kaip tas spalvas derinti tarpusavyje. Šalin pilką kasdienybę! Šįkart norime papasakoti apie spalvas ir jų derinimą aprangoje. Tai padės Jums suderinti, atrodo, tarpusavyje nederančius drabužius bei spalvas bei surasti puikių ir naujų derinių savo spintoje!

Visų pirma, supažindinsime su spalvų ratu. Tai padės Jums suprasti kokios spalvos egzistuoja ir kaip jos derinamos tarpusavyje. Spalvų rate esančias spalvas jis suskirstė į tris kategorijas:

  • Pirminės. Raudona, mėlyna ir geltona yra žinomos kaip pagrindinės spalvos. Visos kitos yra šių trijų atspalvių derinys.
  • Antrinės. Jos gaunamos sumaišius pagrindines spalvas tarpusavyje. Iš jų gaunama oranžinė, žalia ir violetinė.
  • Tritinės. Tai spalvos gaunamos sumaišius šalia esančias pirmines ir antrines spalvas. Taip atsiranda raudona-violetinė, mėlyna-violetinė, mėlyna-žalia, geltona-žalia, geltona-oranžinė, raudona-oranžinė spalvos.

Rato spalvos:

Iš viso yra 12 spalvų ir visos jos turi šešėlį, kuris gaunamas maišant kiekvieną spalvą su juoda spalva, tuomet toną, kai maišoma su pilka bei šviesą, kai maišoma su balta spalva.

Taigi, dabar, kai susipažinote su spalvų ratu, toliau pristatysime Jums 4 pagrindinės spalvų derinimo schemas, kuriomis galėsite naudotis derinant savo drabužius bei įvaizdžius.

  1. Monochrominė. Tai įvaizdis, kurį sudaro tik viena spalva. Ši idėja iš pradžių gali pasirodyti paprasta ir nuobodi, tačiau tinkamai įgyvendinta atrodo itin stilingai bei prabangiai. Kuriant monochrominį įvaizdį galima derinti ne tik pagrindines, tačiau ir išvestines spalvas. Tačiau deriniams būtinai rinkitės tik vieną spalvą, bet naudokite visus įmanomus tonus, nuo šviesiausių iki tamsiausių. Jei iš pradžių dar bijote eksperimentuoti, pradėkite nuo tokių neutralių spalvų kaip pilka, mėlyna arba balta, vėliau pereikite prie pastelinių ir ryškių spalvų. Tokia apranga puikiai tiks žemoms moterims ar vyrams, nes viena spalva vizualiai prailgina kūną, todėl atrodysite daug aukštesnis.
  • Priešingos spalvos. Tai spalvų deriniai iš spalvų,  rate esančių tiesiai viena priešais kitą. Pavyzdžiui: raudona ir žalia, violetinė ir geltona, mėlyna ir oranžinė. Tokių spalvų derinys atrodys ryškiai, tačiau labai stilingai ir jaunatviškai! Galite rinktis vieną spalvą kaip akcentą, o kitą kaip visos aprangos pagrindą, arba abi spalvas paversti pagrindinėmis ir taip sukurti ypatingai ryškų įvaizdį. Svarbiausia nepamirškite priderinti ir aksesuarų. Jie gali būti tokios pat spalvos kaip vienas iš pagrindinių rūbų arba panašaus atspalvio, esančio spalvų rate.
  • Spalvų trikampis. Tai vienodu atstumu viena nuo kitos nutolusios spalvos rate. Tinkamai suderinus, trikampio schemos derinys gali atrodyti ypač stilingai ir moderniai bei prabangiai. Pavyzdžiui, pasirinkime oranžinę, žalią ir violetinę spalvas. Žalias sijonas, violetiniai marškinėliai ir oranžinis megztinis tobulai tiks tarpusavyje. Arba vyrams – tamsiai žali marškiniai, rudos kelnės ir violetinio atspalvio švarkas – puikiai tiks atrodyti ryškiai ir stilingai vakarėlyje.
  • Neutralios spalvos. Tai spalvos kurios lengvai suderinamos iš esmės su bet kuria kita spalva. Neutralioms priskiriamos tokios trys pagrindinės spalvos kaip: juoda, pilka ir balta. Kadangi jos neturi sodrumo lygio, techniškai jos nelaikomos spalvomis ir dera prie bet kokios kitos spalvos, esančios spalvų rate, arba suderintos viena su kita. Kalbant plačiau, prie neutralių spalvų taip pat priskiriama ir ruda, smėlio, alyvuogių ir tamsiai mėlyna spalvos. Todėl šias visas spalvas galite drąsiai derinti tarpusavyje ir atrodyti stilingai bei nepriekaištingai!

Renkantis spalvas nebijokite eksperimentuoti! Išlikite ryškūs ir stilingi. Šios schemos tik pagrindas formuojant bendrą suvokimą apie spalvų suderinamumą, tačiau tik bandymų būdu atrasite tai, kas jums tinka labiausiai, su kuo dėvint, jaučiatės geriausiai. O jei savo aprangos nenorite keisti kardinaliai, tuomet siūlome į savo garderobą įtraukti vieną ryškesnę detalę ar aksesuarą, o visą kitą palikite neutralių spalvų. Sėkmės! Iki kitų susitikimų!

Autorė: Karina Tumaš

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *