Vaikų šventės: kaip surengti smagią šventę namuose bei žaismingos ir sveikuoliškos užkandžių idėjos.

Nors šiuo metu ir gyvename pasaulyje, kupiname apribojimų ir pandemijų, mūsų mažyliai nusipelno smagios ir spalvingos vaikystės. Net būdami namuose, ar švęsdami gimtadienius bei šventes mažuose šeimos rateliuose, mes galime juos padaryti spalvotus, įsimintinus ir kupinus džiaugsmo savo vaikams. Banis šiandiena pasidalins keliomis idėjomis, kaip galima atšvęsti vaiko šventę namuose bei kokiais užkandžiais ant stalo galima nustebinti mažylius.

Vakarėlių idėjos

  1. Filmo herojų arba teminis vakarėlis.

Kad šventė nebūtų tik nuobodus sėdėjimas prie stalo, išsirinkite su vaikais temą arba filmą, filmuką, kurio herojais norėsite pasipuošti. Kartu pasigaminkite dekoracijas ir kostiumus bei makiažus. Tam gali tikti įvairios medžiagos, spalvotas popierius, blizgučiai ir nereikalingi rūbeliai. Surenkite geriausio kostiumo konkursą, žaiskite šaradas ir kitus smagius žaidimus. Leiskite vaikams, kartu su jumis, įsikūnyti į mylimus herojus ir pabūti nors dienelę ne savimi. Padarykite daug smagių nuotraukų prie pagamintos teminės foto sienelės, kurias tikrai bus smagu peržiūrėti ir pasidžiaugti ateityje!

  • Filmų vakaras.

Pasidarykite su vaikais kino teatro vakarą namuose. Iš anksto pasigaminkite skanėstų, gėrimų bei spragintų kukurūzų. Galite kartu su vaikais pasipuošti Disney herojų ausytėmis ar atributika, apsikloti plėdukais ir įsitaisyti pagalvėles. Žiūrėdami filmus, aptarkite juos su vaikais, kartu atraskite gražių vertybių. Galite parengti visą kambarį tarsi kino teatrą, prikabinti lempučių, panaudoti projektorių, jei turite tokią galimybę. Vaikai tikrai įvertins tokį jaukų ir šiltą vakarą kartu ir supras, kad namie gali virsti magišką pramogą taip pat.

  • Jeigu švenčiate vasarą ir nebijote rizikuoti oru, vaikai tikrai labai nudžiugs, kai atsivešite juos į gamtq. Iškyla ir nakvynė palapinėse, laužas ir maistas gryname ore… Mmm, skamba kaip nuostabus nuotykis! Galima tai padaryti prie ežero arba net ir nuosavame kieme. Vaikams tikrai patiks tokios linksmybes kaip miegojimas miegmaišyje, zefyrų kepimas ant laužo ar istorijų pasakojimas sutemus palapinėje. Leiskite jiems patiems susikrauti kuprines į iškylą. Galite pasigaminti sumuštinių ir užkandžių kartu su vaikais. O galbūt net išsivirti kareiviškos košės ar sriubos ant laužo? Sugalvokite užsiėmimų, dainų bei žaidimų vakarui.

Sveikuoliški ir smagūs užkandžiai

  1. Vaikams patinka maistas, kuris yra skirtas būtent jiems – įdėtas į užkandžių indelius, stiklinaites ar popierinius maišelius. Suteikite mažyliams džiaugsmo ieškoti ir atrasti sveikus užkandžius būtent taip:  supjaustykite kubeliais sūrį, agurkus, įdėkite mažas morkytes ar kitas daržoves gabalėliais ir sudėkite jas į užkandžių indelius. Galite pagardinti mėgstamu padažų. Vaikams bus smagu valgyti tokį spalvotą užkandį. O kiek vitaminų!

2. Uogų ir vaisių indeliai. Susmulkinkite braškes, bananus, obuolius, persikus, melionus ar bet kokius kitokius mėgstamus vaisius. Papuoškite šilauogėmis, avietėmis ar bruknėmis. Galite pagardinti medumi, kad būtų saldžiau. Kiekvienam veikui pasiūlykite išsirinkti savo vaisių ir uogų indelį. 

3. Šokoladiniai bananų saldainiai ant pagaliuko! Koks gi gimtadienis be saldumynų?! Bet mamos turi savo gudrybių. Šie saldainiai ant pagaliuko bus tikrai sveikas pasirinkimas – pakankamai saldūs ir pakankamai šokoladiniai, kad patrauktų vaikų dėmesį, o kartu ir maistingi su visa bananų nauda. Supjaustykite nuluptus bananus  griežinėliais arba perpjaukite per pusę ir įsmeikite į juos užkandžių ar ledų pagaliukus. Dubenėlyje ištirpdykite pasirinktą šokoladą, į jį merkite bananų griežinėlius. Galite dar pavolioti kokosų drožlėse ar riešutuose. Leiskite šiam desertui sustingti šaldymo kameroje. Skanaus!

  • Pagaminkite savadarbius ir sveikuoliškai žavius datulių saldainius. Saldūs ir sveiki – galite nė neabejoti, jog  jūsų vaikai tikrai neatsispirs šiam saldumynui! Jums prireiks datulių, džiovintų vaisiu, riešutų ir kokosų drožlių, sezamų. Receptų, pagaminti šiems gražuoliams, internete yra įvairių, atraskite sau skaniausią!

5. Pamirškite gazuotus, nesveikus ir cukrumi perpildytus gėrimus.  Paruoškite gardžių, sveikų kokteilių mažyliams. Pagardinkite juos natūraliu jogurtu, kokosų ar migdolų pienu. Nepamirškite patiekti kokteilių su spalvingais šiaudeliais!

Taigi, linkime Jums smagių ir spalvotų gimtadienių ir vakarėlių! Džiaukitės vaikyste, praleiskite ją spalvotai ir įsimintinai ir nebijokite išlaisvinti savo vaizduotės ar paversti namus magišku šventės pasaulių. Iki greitų susitikimų!

Autorė: Karina Tumaš

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *